Рекордни 1.677 случаи на коронавирус се регистрирани во Чешка денес, во време кога земјата се соочува со повторно оживување на пандемијата.

Досега се регистрирани вкупно 38.896 заболени во Чешка, земја со 10,7 милиони жители, покажуваат податоците објавени од Министерството за здравство, пренесува „Ројтерс“.

 

извор: Makfax

Најчитани вести