Глумецот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада партнерка Амал Клуни неретко се тема на странските медиуми поради нивниот бурен однос.

Наводно, парот извесно време има проблеми во бракот, а се започнало кога требале да одлучат каде ќе живеат, кога тригодишните близнаци треба да тргнат на училиште, ќе продолжат во Лос Анѓелес или ќе се преселат во Лондон.

Тамошните медиуми постојано претпоставуваат дека тие двајца ќе стават точка на бракот поради зачестените несогласувања, а како што сега пренесуваат, се чини дека навистина дошоло до крајот, бидејќи Амал глумецот го истерала од куќа откако не сакал да размисли за уште едно дете.

Брачниот пар наводно жестоко се скарале што Клуни веднаш ја напуштил куќата во која моментално живеат и веќе еден месец не се заедно.

Најчитани вести