Skip to main content
x

12 Aug 2020 - 21:50
redakcija
Статија

Екипата на Тиквеш денеска славеше на пријателски натпревар против младата репрезентација на Македонија до 19. Години. Контролниот меч беше одигран во Скопје на тренинг комплексот на ФФМ. Тиквеш славеше со 3:1 со головите на Христов (2) и Вареловски. Единстевниот гол за младите надежи на Македонија беше дело на Адеми.

sportmedia.mk

Најчитани вести