Skip to main content
x

8 Aug 2020 - 18:40
redakcija
Статија

Некогаш беа гиганти во светскиот фудбал, најголемите ѕвезди, а и сега се. Дали ова е фото на векот? Проценете сами. Но на едно место, на една фотографија да ги имш заедно Марадона, Инфатнтино, Малдини, вистинскиот Роналдо, Буфон, Мијатовиќ, Гатузо, Дел Пјеро, Виери, Албертини, Кордоба, Матераци, Дида, Леонардо, Трезеге,Ферара…е тоа е ГОЛЕМА РАБОТА.

Уф, какви имиња, ВЕЛИКАНИ, ГИГАНТИ…

sportmedia.mk

Најчитани вести