Јелена Карлеуша и Северина Којиќ важат за едни од најголемите ѕвезди, но и модни инспирации кога е во модата прашање.

Секоја на свој начин е оригинална кога станува збор за стајлинг.

Бидејќи туфните се секогаш во мода и може да ги комбинирате на повеќе начини, овој пат Јелена Карлеуша и Северина се облекоа во иста модна комбинација.

Станува збор за летен комбинизон – шорц и апсолутно е хит кај дамите со стил.

Ова модна комбинација Карлеуша ја дополни со шешир и модерни очила за сонце, додека пак Северина ја дополни со очила и модерна торба.

Еве како изгледаат двете диви во иста модна комбинација, па сами процените на која подобро и стои.

Најчитани вести