Skip to main content
x

2 Aug 2020 - 9:10
redakcija
Статија

И покрај вчерашниот пораз од Рома на домашен терен, ништо не можеше да го прекрати славјето на Јувентус по натпреварот, кој ја доби титулата шампион на Италија. Официјално 26-та, или како што тие ја сметаат 28-ма титула во Серија „А“, или деветта по ред, едноставно тимот од Торино покажа дека е апсолутен владетел со фудбалот во Италија.

Роналдо, Буфон, Кјелини, Бонучи, Дибала славеа вчера, иако тоа беше пред празни трибини поради пандемијата со коронавирусот.

Еве како изгледаше тоа низ видео:

sportmedia.mk

Најчитани вести