Skip to main content
x

1 Aug 2020 - 22:00
redakcija
Статија

Кошаркарите на Мајами се вратија со победа во продолжението на прекинатата сезона во НБА лигата. Вечерва во дербито против третиот тим од Западот, Денвер, „жешките“ обезбедија убедлива победа од 125:105 во меч во кој вистинска доминација имаа во играта во второто полувреме.

Одлично расположените Џими Батлер и Кели Олиник го поведоа тимот на Мајами до 41-та победа сезонава со која полека им се закануваат на Бостон кои се на само две победи од нив на третото место на Истокот. батлер одигра одлично прво полувреме, а средбата ја заврши со 22 поени, додека Канаѓанецот Олиник брилјираше во последната четвртина во која погоди четири тројки и дојде до бројката од 20 поени со кои тотално ги откажа Нагетс од идејата за триумф.

Кај Денвер, Јокиќ и Грант завршија со по 19 поени.

sportmedia.mk

Најчитани вести