Актерот Милош Биковиќ заминал на одмор во Хрватска, а моментално се наоѓа на Црвениот остров. И се ќе било супер и под конец да не го нападнеле заради локацијата која ја избрал. 

Биковиќ споделил фотка на Инстаграм од летувањето, воодушевен од глетката пред себе, но неговото воодушевување не го делеле и виртуелните пријатели, па многу од нив веднаш распалиле затоа што летува во Хрватска.

„Старлето, Олуја и Јасеновац за тебе немаат никаква цена“ „Дебилу, летуваш на место каде што колеа Срби“, ... ова се само дел од напаѓачките коментари.  

Најчитани вести