Српската пејачка Милица Павловиќ откри дека прележала корона и откри како сега се чувствува.

Таа вели дека од моментот кога дознала дека е заразена со корона верувала дека се ќе биде добро.

„Би им порачала на луѓето да работат на својот иминитет, обавезно витамин Ц, витамин Д, а  многу е важна психата. Да, јас прележав корона, точно е, од првиот ден кога имав температура си реков на себе: „Океј, одиме да го прележиме ова“, изјави пејачката за „ХИТ ФМ радио“ која сега е негативна на корона.

Се изолирав, не правев некоја голема врева или маркетинг, ниту пак барав помош. Се хранев здраво и се’ тоа заврши добро, истакна Милица.