Skip to main content
x

16 Jul 2020 - 14:30
redakcija
Статија

Екс вардаровиот фудбалер Јован Костовски се реши да стапне на „лудиот камен“. Поранешниот репрезентативец имаше романтично запросување на својата драга личност, и тоа над црквата Свети Канео во Охрид.

Ова за Костовски ќе биде втор брак.

Инаку што се однесува до ангажманот, Костовски моментално е слободен агент, но Етникос Ахна му понуди нова соработка, за која голгетерот треба да се изјасни дали ја прифаќа, или ќе се реши да бара друг ангажман.

sportmedia.mk

Најчитани вести