Skip to main content
x

16 Jul 2020 - 13:40
redakcija
Статија

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријeвиќ ја заокружи сезоната во шпанската АЦБ лига со уште едно признание.

Овој пат, во избоот на ТОП 5 на најубави „тројки“ кои ги направи неговиот тим Хувентуд, Нено се најде на првото место за најдобра „тројка“ во сезоната.

Станува збор за трите поени кои Димитријевиќ ги постигна на средбата со Тенерифе.

sportmedia.mk

Најчитани вести