Американката скијачка кој стави крај на кариерата, Линдзи Вон повторно успеа да досегне до светсската јавноста откако се одлучи да се соблече за познатиот магазин „Спортс Илустрејтед“.

Многумина Вон ја сметаат за една од најубавите спортистки во светот, па од тука и не чуди одлуката на овој магазин што ја одбра токму нејзе за новата сесија.

Освен Вон, публиката во новиот број ќе може ја да види разголена и УФЦ ѕвезда, Пејџ Ван Зант.

Од  „Спортс Илустрејтед“ споделија видео инстерти и исечоци од моментите на сесијата, погледнете.

 

Најчитани вести