Skip to main content
x

13 Jul 2020 - 0:00
redakcija
Статија

Македонскиот напаѓач Илија Несторовски играше за Удинезе до 55 минута во дуелот со Сампдорија во кој неговиот тим изгуби со 1:3 на домашен терен. „Зебрите“ водеа, а во второто полувреме примија три гола и останаа без бодови.

Бевме добри на теренот, водевме но за жал во второто полувреме примивме три гола. Генерално детали го одлучија победникот. Да бидам искрен, заслуживме барем реми. Но мораме да гледаме напред. Да го заборавиме овој меч и да се фокусираме на следниот меч со Лацио. Да се одмориме и да собереме енергија и да одиграме убав меч во среда“, изјави Несторовски за Удинезе ТВ.

sportmedia.mk

Најчитани вести