Skip to main content
x

12 Jul 2020 - 22:00
redakcija
Статија

Македонскиот репрезентативец Адис Јаховиќ повторно постигна погодок во дресот на Анталија во турската Супер лига. Вечерва ја погоди мрежата на Аланија во 22 минута. Синик нафрли, а Јаховиќ со глава на првата статива реализираше погодок. Тоа е 16-ти погодок на македонскиот голгетер сезонава, а петти во дресот на Аланија.

sportmedia.mk

Најчитани вести