Познато е дека популарните пејачки Лепа Брена и Драгана Мирковиќ се премногу богати, нешто многу повеќе од нивните балкански колеги. Брена има луксузна вила во Мајами, мдодека пак Драгана Мирковиќ заедно со семејството поседува во замок во Виена.

Очигледно и двете сакаат да уживаат во благодетите кои им ги нуди богатството, па редовно уживаат таму каде што престојува светскиот џет сет.

Лепа Брена со семејството решила да помине некое време во Монако Монако, а таму налетала не на било кого туку на својата колешка и пријателка Драгана Мирковиќ.

Двете не ја пропуштиле можноста да се пофалат за оваа случајна средба. Па моменто веднаш го споделија на социјалните мрежи.

„Драги пријатели“, напиша Драгана на Инстаграм и воодушеви многумина.

Најчитани вести