Кога ја видел сопругата како седи на маса со двајца мажи, жител на Кина упаднал во ресторанот и силно му и удрил шлаканица, а целиот момент го забележале и надзорните камери.

Инцидентот се случил во Баодинг, во провинцијата Хубеј на северот на земјата.

Жената паднала на под по само еден удар, а се чини дека останала во несвест. Љубоморниот сопруг  потоа ги нападнал мажите и фрлал со разни предмети, по што побегнал.

- Тоа е мојата сопруга! Ве гледав надвор 20 минути однадвор - викнал мажот пред да замине надвор од ресторанот.

Кинеската полиција соопшти дека го истражува инцидентот, но дека никој не бил уапсен досега.

Најчитани вести