Властите во Сиетел идентификуваа остатоци од две лица, кои беа пронајдени од страна на тинејџери додека снимале кои минатиот месец снимале видео за на ТикТок.

Жртвите се 35-годишната Џесика Луис и 27-годишниот Остин Венер, кои се застрелани неколку дена пред да бидат најдени нивните тела. Член на нивното семејство рекол дека тие двајца биле заедно со години, пренесува Си-ен-ен.

Речиси една недела откако биле застрелани жртвите, тинејџерите ги пронашле нивните тела во вреќи на плажа во Сиетел и веднаш повикале полиција, а потоа објавиле видео на ТикТок.

„ Драго ние што е објавено видеото. Децата пронашле вреќи на плажа кои имале непријатен мирис и веднаш повикале надлежни служби. Полицијата стигнала на лице место за еден ипол час и утврдила дека се работи за човечки остатоци“ рекол детективот Марк Џејмисон.

Истрагата е во тек.

извор: Makfax

Најчитани вести