Skip to main content
x

4 Jul 2020 - 22:40
redakcija
Статија

Церемонијата на подигнување на пехарот на Ливерпул за освоената Премиерлига ќе се одржи на 22. јули, потврдија челниците на англиското првенство.

Ливерпул стана првак за 19-ти пат во историјата, откако Манчестер Сити беше поразен од Челзи со 2:1.

Раководството на премиерлигата им дозволи на Ливерпул да се радуваат на пехарот на последниот домашен меч. Тој последен меч со Челзи требаше да се игра на 18. јули, но беше поместен поради настапот на „сините“ во полуфиналето на Купот на Англија.

sportmedia.mk

Најчитани вести