Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по препорака од Кризниот штаб за сузбивање на ширењето на коронавирусот вечерва се најавува дека ќе соопшти нови мерки за Белград поради неповолната епидемиолошка ситуација.

Според најавите, тој мерките се очекува да го соопшти на гостување на РТС.

Според најновите податоци, од вкупниот број на извршени тестирања во изминатите 24 часа над 80 проценти од заразените се од Белград.

Медиумите јавуваат дека Исе размислува за повторно воведување полициски час во вечерните часови или целосно затворање на Белград што ќе значи забранер влез и излез од градот.

извор: Makfax

Најчитани вести