Прославениот музичар Ненад Јанковиќ, познат како др. Неле Караљиќ, а во авторскиот текст за Курир отворено застанал во одбрана на најдобриот тенисер во свет Новак Ѓоковиќ кој последните денови е мета на критики бидејќи организирал хуманитарен турнир Адрија тур во време на пандемија на корона вирус, а тоа денес го повторил на својот Фејсбук.

Др. Неле нападите на српскиот тенисер ги споредил со познатите “меѓународни посматрачи“ од Топ листа на надреалиса...

“Еден од моите омилени скечеви последен, од предвоена серија “Топ листа надреалиста“ беше оној кога “меѓународните посматрачи со нескриена злорадост на својата централа и јавуваат дека избил меѓуетнички конфликт помеѓу двајца играчи на билијард. Тој конфликт, секако го предизвикале самите тие, бидејќи меѓуетичкото непријателство е смисол на нивно постоење.

 

 

извор: Курир.срб.

Најчитани вести