Skip to main content
x

30 Jun 2020 - 21:20
redakcija
Статија

Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа ја обезбеди и втората победа на егзибицискиот турнир во Белград. На т.н. Источно-европски шамоионат во рамките на групата „Ц“, Ѓорческа денеска во два сета со 7:5, 6:4 беше подобра од српската тенисерка, Тијана Сретеновиќ.

Утре Ѓорческа е слободна, а во третото коло в четврток за противник ќе ја има Турчинката Анил, која забуби во 1. коло, а утреќе го одигра и вториот меч во групата.

sportmedia.mk