Пејачката Јелена Карлеуша (41) ги откажа сите свои настапи заради порастот на бројот заболени од коронавирус.

Пејачката ги извести своите следбеници за нејзината одлука преку својот Инстаграм, и без сомнение, разочара голем број на нејзините фанови

– Драги мои, и покрај огромниот интерес и распродадените концерти, решив дека сè уште е најдобро за мојата публика и за мене да ги одложувам сите закажани датуми до моментот кога сите можеме безбедно да уживаме во моите песни и добра забава – напиша Јелена.