Skip to main content
x

30 Jun 2020 - 9:00
redakcija
Статија

Не минаа ниту 24 часа од отказот на Алберт Селадес од Валенсија, а веќе се споменува неговиот наследник. Според шпанските медиуми, доскорашниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде е многу блиску да ја превземе клупата на тимот од „Местаља„.

Валверде е без работа откако доби отказ од тимот на Барса, и сега е во потрага по нов ангажман.

Валверде наводно ќе го превземе тимот од следната сезона.

sportmedia.mk

Најчитани вести