Познатата манекенка Криси Тајген објави фотографија од гинеколошката ординација  на социјалната мрежа Инстаграм и ги предупреди сите членови на понежниот пол за важноста на редовните прегледи.

- Не заборавајте на редовен преглед иако на светот му доаѓа крај, напиша манекенката под фотографијата каде позира покриена со хартиена прекривка и заштитна маска на лицето.

Објавата собра скоро 870 илјади лајкови, а следбениците се воодушевени што Криси се обидува да ја подигне свеста за важноста на здравјето на жените.

Тајген неодамна ги отстрани имплантантите од градите, а на придружниците им покажа како изгледаат нејзините гради по операцијата.