Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“.

Шилегов за „ТВ 24“ потврди дека е на својот имот во Маврово, кој го смета за свој дом.

Ви посакувам убав викенд и ве поздравувам од преубавото Беровско езеро“, вака стои во денешниот пост на Фејсбук на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Иако само пред неколку дена, тој исто на својот профил апелираше, граѓаните да ја сфатат сериозноста на КОВИД 19 и да останат дома, сепак замина на Беровско езеро да ги наполни батериите.