Завореник истепал полицаец во затворот во Идризово

24.05.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Завореник истепал полицаец во затворот во Идризово

Завореник од затворот во Идризово вчера физички нападнал полицаец додека бил на должност.

„На 23.05.2024 во 22.16 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.30 часот во амбулантното одделение во Казнено поправната установа Затвор-Идризово Скопје, полициски службеник додека извршувал службени дејствија бил физички нападнат од З.П., осуденик во установата. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информираа од Министерството за внатрешни работи.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата