Загина маж, паднал од мопед

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Загина маж, паднал од мопед

На 02.04.2024 во 17:00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во с.Небрегово-прилепско Ѓ.М.(54) од с.Небрегово додека управувал мопед „томос“ без регистарски таблици, изгубил контрола над него и паднал.

Во несреќата на местото на настанот починал возачот, а смрт била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош Прилеп.

Извршен бил увид од увидната екипа од ОВР Прилеп.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата