Вербално нападната сестра, истепан директор – ИНЦИДЕНТ НА КАРДИО ХИРУРГИЈА, потврди и министерот

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Вербално нападната сестра, истепан директор – ИНЦИДЕНТ НА КАРДИО ХИРУРГИЈА, потврди и министерот

За инцидентот којшто утрово се случил на Клиниката за кардиохирургија е запознаен и министерот за здравство, Фатмир Меџити. Оваа вест штотуку ја потврдија од ресорното министерство преку соопштение испратено до медиумите.

„Министерството за здравство ја имформира јавноста дека денеска на Клиниката за кардиохирургија се случил инцидент за што е известена полицијата. Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити е запознаен со настанот од здравствените работници побара совесно и професионално однесување и да се посветат на пациентите“, велат од ресорното министерство.

Утрово вработен на Клиниката за кардиохирургија, прво вербално нападнал медицинска сестра, потоа го истепал актуелниот директор, па на крај сам се пријавил во полициската станица во Центар.

„Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на настанот“, соопштија од МВР.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата