Советот на Европа го реизбра Николоски ЗА ГЕНЕРАЛЕН ИЗВЕСТУВАЧ ЗА УКИНУВАЊЕ НА СМРТНА КАЗНА

1.12.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Советот на Европа го реизбра Александар Николоски за генерален известувач за укинување на смртната казна

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата