Скопјанка приведена, во нејзиниот дом пронајдена дрога

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Скопјанка приведена, во нејзиниот дом пронајдена дрога

На 02.04.2024 во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К.(54) од Скопје затоа што при извршен претрес со судска наредба во нејзиниот дом, на подрачјето на Карпош, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата