Се степале вработени во болница

28.03.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Се степале вработени во болница

Вчера во здравствена установа на подрачјето на Карпош во Скопје, по претходни недоразбирања, настанала физичка пресметка помеѓу Р.М.(43) и В.Р., од Скопје, двајцата вработени во установата.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, објави МВР во дневниот билтен.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата