Пушка и муниција пронајдени при претрес во Скопје, приведено едно лице

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Пушка и муниција пронајдени при претрес во Скопје, приведено едно лице

Во вторникот о 16.20 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода 51-годишниот А.Д. од Скопје.

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени една пушка, една рамка за пиштол, 41 куршум и ловен патрон.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата