Приведени две малолетнички, кај нив пронајдени марихуана и нож

20.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Приведени две малолетнички, кај нив пронајдени марихуана и нож

Во петокот (19-ти април) вечерта околу 22,05 часот на подрачјето на општината Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода две малолетнички од Скопје.

Приведени се затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и нож.

По целосно документирање  на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ТЕМИ

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата