Приведен крадец во Велес

2.12.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Приведен крадец во Велес

На 01.12.2023 година во 12.10 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода И.В.(21) од Велес. Тој се сомничи дека од објект на правно лице одзел повеќе предмети. Одземеното било пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот.

За настанот бил известен јавен обвинител и по документирање на настанот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата