Пожар во стан во Бутел, сопственикот во болница

18.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Пожар во стан во Бутел, сопственикот во болница

Околу 15 минути по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Боро Менков“ настанал пожар во стан сопственост на Д.В (40) од Скопје.

-Од Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а поради вдишување чад сопственикот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување помош, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата