Мицкоски пречекан од претседателот на САД Џо Бајден и ген-сек на НАТО Јенс Столтенберг

“Посветени сме на промовирање на мирот, стабилноста и владеењето на меѓународното право“

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue