Кумановци приведени на Пелинце поради поседување наркотици

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Кумановци приведени на Пелинце поради поседување наркотици

Во неделата утрото во 04.00 часот во Меморијалниот центар во селото Пелинце, општина Старо Нагоричане, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово ги лишиле од слобода Д.К. на 29 и А.П. на 22 години, двајцата од Куманово.

Од МВР потенцираа дека кај нив биле пронајдени кокаин, хероин и таблети. Двајцата, Д.К. и А.П. биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата