Девојка почина по пад од зграда во скопски Бутел

10.06.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Девојка почина по пад од зграда во скопски Бутел

На 09.06.2023 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на плочник пред зграда на подрачје на Бутел била пронајдена С.Д. на 20 години од Скопје со тешки телесни повреди здобиени при пад од зграда.

Таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде на 10.06.2023 во 00.30 часот починала.

Увид бил извршен и за настанот бил известен јавен обвинител. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата