(Видео) Херојски подвиг што ја воодушеви Хрватска: Момче скокна од прозорец за да спаси куче, фасадата се рушела под него

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
(Видео) Херојски подвиг што ја воодушеви Хрватска: Момче скокна од прозорец за да спаси куче, фасадата се рушела под него

Набљудувачите исплашено гледале на оваа глетка, бидејќи фасадата се распаѓала, пишува Дневник.хр.

Сепак, оваа успешна акција за спасување беше проследена со аплауз, а се беше снимено и објавено на ТикТок.


Кучето најверојатно излегло низ прозорецот, но не знаело како да се врати.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата