Скокнал од опасна карпа во море, но згрешил во проценката (Вознемирувачко видео)

19.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Скокнал од опасна карпа во море, но згрешил во проценката (Вознемирувачко видео)

Решил да скокне од високите карпи во море, но погрешно проценил и се забил во острите карпи. По ударот паднал во вода.

По несреќата, очевидци скокнале во водата за да му помогнат на човекот, а спасувачите биле повикани на местото на настанот.

Инцидентот се случил во понеделникот, околу 14 часот, во близина на пештерата Чарко Ел Танкон на северот на Тенерифе.

На ова место животот го загубија неколку туристи, а пристапот инаку е забранет, пренесува Експрес.

Како што е познато, лекарите констатирале сериозни повреди на долните екстремитети, а моменталната состојба на мажот не е позната.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата