Се вљубила во Египќанец, а тој ја ОГРАБИЛ: Семејство сега НЕ САКА да чуе за неа

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Се вљубила во Египќанец, а тој ја ОГРАБИЛ: Семејство сега НЕ САКА да чуе за неа

Една жена која пронашла љубов со помлад маж од Египет вели дека практикуваат односи секоја вечер кога се заедно. Всушност, Џоана Грилинг (47) вели дека таа и Хисм Фиго (39) сега планираат да се венчаат во Каиро во јануари 2023 година.

Двојката се запознала откако Џоана била прогонувана од друг помлад дечко кој исто така бил од Египет. Но, и покрај тоа што првиот пат останала со скршено срце, поранешната продавачка вели дека љубовта со Хисм е вистинска и дека нивниот сексуален живот е здрав и активен.

Џоана го напуштила својот британски сопруг откако го запознала своето прво момче Хасан Калед на одмор во Египет во 2018 година. Таа вели дека кришум излегувала од собата за да има секс со младиот келнер додека нејзиниот сопруг спиел, а потоа ставила точка на нивниот брак кога се вратиле во Британија. Но, Хасан, тогаш во неговите дваесетти, подоцна ја оставил Џоана, наводно велејќи и дека е „дебела и грда“.

„Хасан ми испрати порака дека ме сака и му недостигам, па отидов во Египет, но после еден месец останав без пари. Ми рече да се вратам во Англија и да продолжам да работам, но кога се вратив рече дека сум дебела и грда и да престанам да му праќам пораки“, открила таа. Јоана потоа го запознала својот сегашен вереник во мај 2019 година, кога се вратила во Египет за да започне нов живот. Случајно се запознала со Хисм во јуни кога со пријател ја посетила неговата продавница додека работела како учителка во Хургада. Откако нејзината пријателка се вратила дома, Џоана и Хисм тргнале со такси до нејзиниот стан, каде што уживале во страста ноќ.

„Се вратив во Египет и отидов во Хургада за да почнам да живеам и работам, не барав љубов таму. Мојот пријател дојде да ме посети на одмор и отидовме на прошетка и седнавме на пијачка во продавницата за билки и зачини на Хисм. Мојата пријателка рече дека сака да се врати, па јас реков дека ќе се вратам во продавницата и ќе најдам такси. „Хисм дојде со мене во мојот стан и остана цела ноќ, а оттогаш се гледаме цело време“, рекла таа.

putnica, putnik, putovanje, kofer

Џоана признава дека по нејзиното скршено срце со Хасан, се борела да му верува на Хисм на почетокот на нивната врска. Постојано го оттурнував бидејќи изгубив доверба во мажите поради она што се случуваше во минатото, сè уште ми беше во главата“, вели Џоана. „Постојано се враќаше велејќи дека треба да му верувам и дека сака да биде со мене. На крајот се откажав од тоа да го оттурнам бидејќи знаев дека има нешто таму, но сепак се плашев.“ Тие сега се заедно три години и парот планира свадба, иако е малку веројатно дека Џоана може да очекува некој од членовите на нејзината фамилија.

„Моето семејство сè уште нема никаков контакт со мене откако се вратив во Велика Британија, иако знаат дека се вратив. Но, јас го имам семејството на Хисм и тие ме сакаат, тоа е најважното – Јоана со задоволство го остава најголемиот дел на Хисм, кога е во прашање свадбата.

„Бидејќи се мажам за Египќанец, западните жени мораат да одат во Каиро за да се венчаат, тоа е малку како матична служба. Ќе се венчаме во јануари и треба да одам да си ја земам венчаницата додека тој планира дводневна свадба во Луксор. Сето тоа го прави тој, јас немам што да правам кога е во прашање планирањето“, заклучила Јоана.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата