„Постари мажи МИ ПЛАЌААТ ЗА ПАТУВАЊА НИЗ СВЕТОТ, заработив пола милион“

19.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
„Постари мажи МИ ПЛАЌААТ ЗА ПАТУВАЊА НИЗ СВЕТОТ, заработив пола милион“

Палмар Кели (27) патува низ светот со клиенти, заработувајќи до 500.000 долари од бизнисот.

Палмар го обиколила светот – од Лас Вегас до Париз со „покровители“ кои плаќале билети од прва класа и сместување, плус илјадници дневници, пишува „NY Post“.

Кога почнала да се занимава со ова, живеела во Њујорк, каде студирала на Колеџот за драмски уметности. За забава почнала да се соблекува, земајќи по неколку стотини долари на вечер, па се запознала тој свет, односно излегувањето на состаноци за да заработи екстра пари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Palmar Kelly (@palmweezy)

Обично оди со мажи на возраст од 37 до 45 години и за неа тоа било прашање на преживување бидејќи не морала да работи.

Отпрвин би ѝ биле исплатени околу 300 долари по состанок, но набрзо сфатила дека може да ги зголеми цените. Сега нема да се вработи за помалку од 1.000 долари. Тие пари ги искористила за да го плати факултетот и на тоа издржала до крај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Palmar Kelly (@palmweezy)

Таа на крајот заработила повеќе од 500.000 долари. Таа неодамна отпатувала на Бахамите на крстарење со 57-годишен маж, каде што престојувале во апартман и уживале во забавните активности.

– Тој е неверојатен, убав и почитуван. Беше забавно мало патување. Многу сум му благодарен што плати за ова“, рече Палмар.

Во моментов таа пишува сценарио за емисија за нејзиниот живот, каде што ќе може да ја доближи својата работа до гледачите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Palmar Kelly (@palmweezy)

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата