Овие два знака постојано мислат на СЕ*С: Во кревет се ОГАН

26.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Овие два знака постојано мислат на СЕ*С: Во кревет се ОГАН

Одредени хороскопски знаци не можат да се воздржат кога се во прашање сексуалните игри и возбудувања. Имено, низ главата постојано им се вртат разни сексуални фантазии.

Скорпија

Не е изненадување што овој многу страствен знак е на врвот на листата кога станува збор за фантазирањето за секс. Иако се познати по тоа што се недоверливи и сомничави, штом скорпиите ќе ве проверат и ќе ве оценат дека сте лојални и доверливи, тие со задоволство ќе ја ослободат својата дива страна.

Страста на скорпија дефинитивно ќе се погрижи вашиот љубовен живот никогаш да не биде досаден. Со сексот постојано на ум, очекувајте да испраќаат секси пораки во текот на денот, да бидат во тек со најновите секс играчки на пазарот и да бидат крајно експериментални со секс позите.

Овен

Тие се многу енергични и прилично смели, затоа подгответе се за спонтаност кога си имате работа со овен. Тие се познати и по својата духовитост и ќе ве почестат со жешки изненадувања во најнеочекуваните и совршено несоодветни моменти. А ако некогаш сте помислиле дека некои од нивните валкани „шеги“ се малку преконкретни, веројатно сте во право.

За разлика од скорпијата, која претпочита емоционална приврзаност кога станува збор за нивните сексуални партнери, овните се жестоко независни и со задоволство водат список на доверливи пријатели со кои имаат приоритет или ќе се впуштат во врска на една ноќ без романтична поврзаност.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата