Неверојатна снимка- ајкула ја проголта камерата, наместо нуркачот и продолжи да снима (ВИДЕО)

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Неверојатна снимка- ајкула ја проголта камерата, наместо нуркачот и продолжи да снима (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи видео кое за краток период „собра“ 30 милиони прегледи, а открива нешто неверојатно.

Тигреста ајкула се нафрли на нуркач, но не „се омрсо“ - барем не како што сакаше, пренесува Times Now News.

Му ја грабнала камерата со вилиците и ја голтнала! Така, добивме шанса да го видиме морскиот предатор од сосема нов агол.

Поконкретно, можевме да ѕирнеме во нејзината уста додека се обидува да ја проголта камерата. Се разбира, таа не успеала и ја исплукала.

Повеќето корисници беа запрепастени од глетката, но поединците имаа поинаков впечаток.

„Изгледа дека е многу пријатно внатре“, напишало едно лице, додека друго додаде: „Изгледа како густа зимска јакна, одлично“.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата