Mечка упаднала во пекара и изела 60 колачи

27.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Mечка упаднала во пекара и изела 60 колачи

Работниците на пекарата се исплашиле и побегнале од просторијата во која влегла мечката, пренесува Гардијан.

 Животното го нападнало првиот човек кој и се нашол патот, а потоа од пекарата до блискиот паркинг влечел контејнер со 60 колачи.

 Работниците во пекара во малиот град Авон, Конектикат, ставале колачиња во комбе за испорака кога се појавила мечката.

Во Конектикат живеат меѓу 1.000 и 1.200 црни мечки, според евиденцијата на официјалната агенција за заштита на животната средина.

Мечка крадец побегнала пред да пристигнат полицијата и службениците од Одделот за енергија и заштита на животната средина во Конектикат.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата