Купила сендвич во Венеција, се наместила да снима, но се појавиле неочекувани грабливци (ВИДЕО)

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Купила сендвич во Венеција, се наместила да снима, но се појавиле неочекувани грабливци (ВИДЕО)

Купила традиционален италијански сендвич, се сместила покрај водата и ја подготвила камерата за стриминг. Сепак, не била подготвена за тоа што требаше да се случи.

Штом го покажала сендвичот пред објективот на камерата, по неа „потрчале“ пет-шест агресивни галеби.

Девојката врескала и ја фрлала храната од страв, а грабливите птици не губеле време, пишува Дејли Стар.

На видеото се гледа како тие ја опколиле својата жртва и не ѝ давале шанса да избега. Еден од минувачите ѝ пришол на инфлуенсерката и ѝ дал едноставен совет: „Не јадете надвор“.

Видеото брзо стана вирално, а корисниците оставија бројни коментари.

„Почетничка грешка. Никогаш не јадете надвор додека сте во Венеција“, напишал еден од нив.

„Галебите се гадни, но апсолутно смешни“, додаде друг.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата