ХОРОСКОП ЗА 9 ЈУНИ: Еве кои знаци ќе имаат УСПЕХ СО БИЗНИСОТ

9.06.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ХОРОСКОП ЗА 9 ЈУНИ: Еве кои знаци ќе имаат УСПЕХ СО БИЗНИСОТ

ОВЕН

Една личност се обидува да ве придобие во нивните планови. Мислам дека вреди да ја слушаме и да размислиме за нејзините предлози. Постапките на член на семејството ве прават нервозни. Не влегувајте во расправија без потреба.

БИК

Добивате информации кои се поволни, но не сте сигурни колку може да се радувате. Со нетрпение ќе чекате потврда за она што сте го слушнале. Ќе имате флерт или многу интересна и стимулирачка комуникација со две лица.

БЛИЗНАЦИ

Ќе ви требаат некои луѓе за да ви излезат во пресрет, бидејќи денес не можете сами да ги завршите сите обврски што ги имате. Може да страдате и од притисок од соработниците или шефовите. Партнерот е многу добро расположен и ќе се потруди да ве задоволи.

РАК

Свесни сте дека некои важни промени ви се на дофат и денес максимално ќе го забрзате темпото. Во вториот дел од денот очекувајте информации или трудови кои ви се важни. Многу значаен состанок – можеби со поранешен емотивен партнер.

ЛАВ

Денес ќе се соочите со одложувања кои можат да ве вознемират или изнервираат. Не се стресувајте; ништо што сакате нема да ви се лизне од раце, само ќе треба да бидете трпеливи уште неколку дена. Емоционално – одлична ситуација.

ДЕВИЦА

Во бизнисот сè ќе оди повеќе или помалку правилно. Во основа, нема да размислувате за ништо посебно кога одите на работа, повеќе бевте окупирани со емотивни настани. Претходните денови се случија некои работи кои буквално ви ја исфрлија земјата од под нозете.

ВАГА

Доколку се потпревте на некои луѓе и нивните ветувања, денес ќе мора да си признаете дека сте направиле голема грешка. Ова нека биде лекција за друг пат. Проблеми во комуникацијата со емотивен партнер. Внимавајте – измерете ги зборовите.

СКОРПИЈА

Може да се соочите со пречка во плановите или аранжманите. Разговорите од кои очекувавте многу може да одат во поинаков правец од оној што го посакувате. Во врска со саканата личност, потрудете се јасно да го кажете тоа што ви паѓа на ум.

СТРЕЛЕЦ

Додека од една страна сте максимално активни и коректни кога се во прашање обврските, од друга страна чувствувате големо незадоволство бидејќи не можете да постигнете правилна комуникација со еден колега. Ќе повлечете линија во врската со саканата личност.

ЈАРЕЦ

Твоите зборови имаат тежина. Исто така, важен е моментот кога ќе ги насочите кон соговорникот. Затоа, обидете се добро да размислите и да направите план пред да излезете со предлози или приговори. На саканата личност денес ќе ви биде невообичаено тешко.

ВОДОЛИЈА

Добивте солидни гаранции за некои прашања кои ви се важни, но сепак се чувствувате несигурни. Едноставно не можете да се радувате на тоа, бидејќи се плашите дека плановите ќе ви се вратат во последен момент. Можност за средба која ќе зрачи со интензитет.

РИБА

Ви снемува сила кога се во прашање односите со некои колеги. Повеќе не знаете како да му објасните на соговорникот дека греши и греши. Во емотивниот сегмент – голема потреба да се знае секој чекор и потег на саканата личност.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата