ХОРОСКОП ЗА 27 СЕПТЕМВРИ: На овие знаци денеска НЕМА ДА ИМ ОДИ НИШТО

27.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ХОРОСКОП ЗА 27 СЕПТЕМВРИ: На овие знаци денеска НЕМА ДА ИМ ОДИ НИШТО

ОВЕН

Успевате да решите некоја ситуација на вистински начин иако има големи несогласувања меѓу луѓето вклучени во целата оваа приказна. Мора да ја контролирате желбата за брзање. Ако сакате некој вистински да ве брка, треба да играте љубовни игри.

БИК

Пред вас е одличен ден, ден за договори, ден за соработка, а сигурно ќе има убави изненадувања, дури и во финансискиот сегмент. Денес Бикот може да направи познанства кои многу ќе ги задоволат. Со постојан партнер, ден исполнет со страсти и емоции.

БЛИЗНАЦИ

Денес нема каде да застанете бидејќи ве чека многу работа. Треба да бидете во тек и да одредите што ви е приоритет. После пладне можни се некои непријатни ситуации со соработниците. Денес често ќе ви недостига вниманието на саканата личност, која донекаде молчела.

РАК

Тешко е да промените нешто денес, без разлика колку се трудите. Препуштете се на текот на настаните и справувајте се со ситуациите како што се појавуваат. Може да се чувствувате прилично вознемирени затоа што личноста која штотуку ја запознавте не ви посветува доволно внимание.

ЛАВ

Некои ситуации не можат да се свртат во ваша корист, па ќе се обидете малку да тактизирате. Прашање е дали ќе успеете да направите нешто поконкретно со оваа „игра“. Можно е некој да си игра со вас и да ви дава лажни надежи. Размислете за карактерот на оваа личност.

ДЕВИЦА

Малку сте поуморни од вообичаено и веднаш мислите ви одат во депресивна насока. Моменталната ситуација е токму таква – актуелна, ќе има време да ја покажете својата вредност. Заладените односи со емотивниот партнер, тензиите се интензивираат како што одминува денот.

ВАГА

Ако работите не одат како што сакате, не се откажувајте веднаш. Чувајте го вашиот мир и не дозволувајте ова да ве вознемирува. За жал, во оваа ментална состојба, не сте особено расположени да запознаете емотивен партнер.

СКОРПИЈА

Потрошивте многу енергија на една задача, па едвај чекате да ја завршите работата и да си одите дома. Вашето лошо расположение е евидентно, па затоа денеска треба да се избегнуваат силни контакти со емотивниот партнер, бидејќи тие погрешно ќе го протолкуваат вашето однесување.

СТРЕЛЕЦ

Вистината е дека овој договор што го постигнавте е најдоброто нешто што може да се постигне во сегашните околности. Сепак, не сте задоволни и мислите дека можеше да биде подобро. Попладневните часови се одлични за излегување и стекнување нови пријатели. Ако имате партнер, постои напнатост.

ЈАРЕЦ

Подобра концентрација од претходните денови, па полесно ќе ги завршите обврските. Ако има навистина гужва, еден од колегите ќе биде подготвен да помогне. Вистинскиот момент е доколку сакате да започнете посилна комуникација со некој што ви е интересен.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе бидете многу поактивни во контактите со колегите. А денешниот ден може да донесе исклучителни случувања и на работниот и на финансискиот план. Покажете добра волја и прифатете го разговорот инициран од емотивниот партнер. Треба да склучите договор.

РИБИ

Малку се подобривте во споредба со вчера, а тоа е само затоа што успеавте да решите некои прашања и да ставите крај. А на дневен ред се и некои интересни предлози од соработниците. Можете веднаш да започнете комуникација со личноста што ви се допаѓа.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата