ХОРОСКОП ЗА 23 МАЈ: Овие знаци да внимаваат СО ПАРИТЕ

23.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ХОРОСКОП ЗА 23 МАЈ: Овие знаци да внимаваат СО ПАРИТЕ

ОВЕН

Денешниот ден дава можности да го проширите бизнисот и да ги насочите настаните во насоката што ја сакате. Во текот на овој ден очекувајте поголема брзина во настаните и можни стресови и несогласувања со емотивниот партнер. Сепак, ништо не е нерешливо.

БИК

Денес се обидувате да направите добра зделка. Не го притискајте соговорникот, нека се си оди по својот тек. Мислите дека вашата сакана личност често „не ги слуша“ вашите забелешки и ќе бидете малку нервозни и напнати поради тоа.

БЛИЗНАЦИ

Ќе успеете да завршите проект или обврска која навистина ви одзеде многу време и нерви. Денеска ве очекуваат поопуштени моменти на работа. Не ризикувајте многу кога се во прашање парите. Емотивно – вие сте сосема добро.

РАК

Во текот на овој ден очекувајте напнатост со претпоставените, но и со саканата личност. Можеби би можеле да размислите за вашата изведба, малку да ја ублажите, бидејќи денес се поставувате премногу напорни, па реакцијата на другите е сосема природна.

ЛАВ

Во текот на овој ден очекувајте блага иритација и стрес низ деловниот сегмент. Додуша, за ова ќе придонесете голем дел, бидејќи премногу авторитативно се позиционирате. Бидете малку понежни во контактите со другите, особено со оние што ги сакате.

ДЕВИЦА

Премногу потресувате на некои ситуации и си ставате тензија, а потоа ве спречува да ги извршувате секојдневните обврски. Обидете се да се опуштите. Нагласено е флертувањето или подготвеноста да се вклучите во неврзан разговор.

ВАГА

Може да се чувствувате нетрпеливи и непријатно со оние со кои доаѓате во контакт. Сето тоа е последица на промените кои се случуваат во бизнисот, а за кои се уште не знаете како ќе се одрази на вас. Емотивно – посветете повеќе внимание на саканата личност.

СКОРПИЈА

Нервозата е присутна во контактите со колегите. Нетрпеливи сте и малку избрзани. Погрижете се денес да не трпи вашиот однос со претпоставените и властите поради вашата нервоза. Во врската со саканата личност, колку сте посмирени, толку подобро ќе биде.

СТРЕЛЕЦ

Можности да склучите брз договор што може да го наполни вашиот паричник за кратко време. Не пропуштајте ја вашата шанса. Што се однесува до емоциите, денес може да има некои мали промени во комуникацијата со саканата личност.

ЈАРЕЦ

Нема да можете да го направите договорот на кој се надевавте. Исто така, ако сте направиле дополнителна работа, ќе добиете помалку пари од очекуваното. Контактот со личноста за која сте заинтересирани ќе биде интензивен. Поддршката од саканата личност сега ви е најважна.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете малку ексклузивни во комуникацијата, можеби премногу напорни или напорни кон луѓето со кои доаѓате во контакт. Обидете се да промените нешто во вашиот настап, за да не ги оптоварувате другите премногу. Емотивно – убав ден со саканата личност.

РИБА

Често ќе имате несогласувања во комуникацијата со луѓето со кои работите. Не ги нагласувајте вашите ставови, туку обидете се да се согласите. Малку труд од двете страни ќе биде доволен. Во емотивниот сегмент очекувате премногу од партнерот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата