Фото: Кралот Чарлс фотографиран на пат кон црква

12.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Фото: Кралот Чарлс фотографиран на пат кон црква

Кралот речиси не е виден во јавноста откако Бакингемската палата објави дека боледува од рак. Меѓутоа, викендов тој е снимен како оди на неделна служба во црква во Сандрингем со неговата сопруга Камила.

Монархот беше сликан еден ден откако им се заблагодари на поддржувачите за нивните добри желби откако беше откриено дека е болен.

Инаку, кралот Чарлс се опоравува на својот имот по јавното соопштение за неговата состојба, кое беше објавено во понеделникот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата